EAMDA ve İstanbul Galata Üniversitesi, DMD ve SMA İçin Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Eğitimi Düzenledi

Avrupa Kas Hastalıkları Dernekleri Federasyonu (EAMDA) ve İstanbul Galata Üniversitesi iş birliğinde düzenlenen Duchenne Musküler Distrofi (DMD) ve Spinal Müsküler Atrofi (SMA) Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Eğitimi dün başladı ve tamamlandı. Bu tür eğitimler daha önce farklı Avrupa ülkelerinde gerçekleştirilmiş olsa da, EAMDA tarafından Türkiye'de ilk kez İstanbul Galata Üniversitesi Piyalepaşa Kampüsü'nde düzenlendi.


Etkinlik, farklı şehirlerdeki nöromusküler merkezlerde çalışan fizyoterapistlerin güncel bilgilerle donatılmasını ve Türkiye'deki DMD ve SMA hastalarının sağlık hizmetlerinin kalitesinin artırılmasını hedefliyordu. Eğitim, iki gün süren bir program olarak düzenlendi.
  • İlk gün, Romanya üniversitelerinden uzmanlar tarafından DMD rehabilitasyonu üzerine eğitim verildi.
  • İkinci gün ise odak noktası SMA idi ve eğitim Türkiye'deki alanında uzman kişiler tarafından sunuldu.
Lokman Hekim'in yanı sıra, İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversitesi ve Biruni Üniversitesi de etkinliğe önemli katkılarda bulundu.

EAMDA üyesi olan KASDER ile SMA Vakfına, katılımları ve destekleri için teşekkür edildi. Bu değerli etkinliği mümkün kılan sponsorlara özel teşekkürler sunuldu.Bu içerik DMD DAYANIŞMA PLATFORMU tarafından hazırlanmıştır.

BİLGİLENDİRME: Yorum ve sorularınız sistem yöneticisi tarafından onayladıktan sonra yayınlanacaktır.

Daha yeni Daha eski

نموذج الاتصال