Prof. Dr. Piraye Oflazer Kimdir? Nasıl Randevu Alınır?

Prof. Dr. Piraye Oflazer, Türkiye'nin önde gelen nöroloji uzmanlarından biridir. Kendisi 1980 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde tıp eğitimini tamamlamış ve ardından 1986 yılında İstanbul Tıp Fakültesi'nde nöroloji uzmanlık eğitimini almıştır. Uzmanlık eğitiminden sonra, özellikle kas patolojisi, nöromüsküler hastalıklar ve nöromüsküler genetik alanlarında derinlemesine çalışmalar yapmıştır.


Ayrıca, 1989-1991 yılları arasında University of Southern California'da Prof. Dr. W. King Engel ve Prof. Valerie Askanas gibi önde gelen isimlerden kas patolojisi, enzim histokimya ve immünsitokimya konularında teorik ve pratik eğitim almıştır. Bu süreçte, kas patolojisi üzerine önemli araştırmalara imza atmıştır.

Kariyeri boyunca, İstanbul Tıp Fakültesi'nde Nöroloji Anabilim Dalı'nda öğretim üyesi olarak çalışmış, burada Nöromüsküler Hastalıklar Bilim Dalı'nın yöneticiliğini üstlenmiş ve aynı zamanda Nöromüsküler Hastalıklar Araştırma Laboratuvarı'nı kurarak yönetmiştir.

Prof. Piraye Oflazer,

 • Türk Nöroloji Derneği 2. Başkanı
 • Avrupa Kas Hastalıkları Dernekleri Birliği (EAMDA) 2. Başkanı
 • Avrupa Kas Hastalıkları Dernekleri Birliği (EAMDA) Başkanı
 • Dünya Kas Hastalıkları Dernekleri Birliği (WANDA) Başkanı gibi önemli görevlerde bulunmuştur.
Bu pozisyonlar sayesinde ulusal ve uluslararası düzeyde nöroloji alanında etkili bir lider olmuştur.

Şu anda Koç Üniversitesi Hastanesi'nde Kas Hastalıkları Merkezi Yöneticisi ve Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Misafir Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Prof. Dr. Z. Piraye Oflazer, akademik alanda önemli başarılara imza atmış bir nöroloji uzmanıdır. Kariyeri boyunca hem Türkiye'de hem de uluslararası alanda sayısız araştırma yapmış, yayınlar üretmiş ve akademik topluluklarda liderlik yapmıştır.

Prof. Dr. Piraye Oflazer'in Akademik Başarıları

 1. Nöromüsküler Hastalıklar Üzerine Yapılan Araştırmalar: Prof. Oflazer, kariyeri boyunca nöromüsküler hastalıklar alanında birçok önemli araştırmaya liderlik etmiştir. Özellikle kas patolojisi, miyopati ve nöromüsküler genetik konularında derinlemesine çalışmalar yapmıştır.
 2. Ulusal ve Uluslararası Yayınlar: Prof. Oflazer, akranlar tarafından yayımlanmış birçok bilimsel makaleye katkıda bulunmuştur. Bu yayınlar, ulusal ve uluslararası düzeyde pek çok bilimsel dergide yer almıştır. Çalışmaları, nöroloji alanında güncel bilimsel literatüre önemli katkılarda bulunmuştur.
 3. Ödüller ve Tanınma: Prof. Oflazer, akademik çalışmaları ve liderliği nedeniyle çeşitli ödüllerle ve tanınma ile onurlandırılmıştır. Bu ödüller, nöroloji ve tıp alanındaki başarılarını ve katkılarını tanımak için verilmiştir.
 4. Konferanslar ve Seminerler: Prof. Oflazer, ulusal ve uluslararası düzeyde çeşitli konferanslarda ve seminerlerde konuşmacı olarak yer almıştır. Bu platformlarda, nöroloji alanındaki uzmanlığını paylaşmış ve diğer araştırmacılarla bilgi ve deneyimlerini paylaşmıştır.
 5. Akademik Liderlik: Prof. Oflazer, İstanbul Tıp Fakültesi'nde Nöromüsküler Hastalıklar Bilim Dalı'nın yöneticiliğini üstlenmiş ve aynı zamanda Nöromüsküler Hastalıklar Araştırma Laboratuvarı'nı kurarak yönetmiştir. Ayrıca, Türk Nöroloji Derneği, Avrupa Kas Hastalıkları Dernekleri Birliği (EAMDA) ve Dünya Kas Hastalıkları Dernekleri Birliği (WANDA) gibi önemli kuruluşlarda liderlik pozisyonlarında bulunmuştur.

Prof. Dr. Z. Piraye Oflazer, akademik kariyeri boyunca nöroloji alanında bir otorite olarak tanınmış ve katkılarıyla bu alanda önemli bir iz bırakmıştır.

Prof. Dr. Piraye Oflazer'den Nasıl Randevu Alınır?

Prof. Dr. Piraye Oflazer, Koç Üniversitesi Hastanesi'nde çalışmaktadır. Randevu talebinde bulunmak için aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz:

Randevu Almak İçin
İnternet üzerinden randevu talebinde bulunmak için;
https://www.kuh.ku.edu.tr/randevu-al adresine tıklayabilirsiniz.

Hastane İletişim Bilgileri
Telefon Numaraları
 •  0850 250 8 250
 •  0212 467 87 00
Web Sitesi
 • www.kuh.ku.edu.tr
E-posta Adresi
 • info@kuh.ku.edu.tr
Adres
 • Koç Üniversitesi Hastanesi, Maltepe Mahallesi, Davutpaşa Caddesi, No:4 Topkapı, 34010 İstanbul / Türkiye
Bu içerik DMD DAYANIŞMA PLATFORMU tarafından hazırlanmıştır.

BİLGİLENDİRME: Yorum ve sorularınız sistem yöneticisi tarafından onayladıktan sonra yayınlanacaktır.

Daha yeni Daha eski

نموذج الاتصال